METODY PRACY

Moi mili obdarzacie mnie zaufaniem pozwalając uczestniczyć w wychowaniu swojego pupila, ja w zamian za to wprowadzam Was w magię pozytywnego szkolenia psiaków Metodą Naturalną. Dla mnie to jedyna metoda szkolenia pozwalająca na wytworzenie specyficznej więzi miedzy człowiekiem a jego psem i na osiągnięcie szeroko pojmowanego posłuszeństwa..

Metoda Naturalna edukacji psów została opracowana w końcu lat 70-tych we Francji przez Josepha Ortegę na podstawie wieloletnich badań nad wilkami oraz innymi dziko żyjącymi psowatymi. Jej twórca opisuje wiele zachowań, które są zmieniane poprzez wzmocnienia pozytywne, w sposób naturalny u wilków i które można przenieść do edukacji psa. Oczywiście należy połączyć pożądane zachowanie z nagrodą i sygnałem do zapamiętania, który staje się poleceniem.
W myśl Metody Naturalnej należy przestrzegać pewnych zasad:

Pamiętajcie, że psiak nie jest w stanie nauczyć się ludzkiego języka, on nie czyta w Waszych myślach, ale…możemy wspólnie nauczyć go, czego tylko zechcesz, o ile pozwolisz mu być psem i zastosujesz się do reguł, jakie panują w psim stadzie.

Serdecznie zapraszam
Agnieszka Wojciechowska